filosofie pietro bikes

Jsme cyklisté

Rámy kol vyrábíme hlavně proto, že jsme cyklisté. Žijeme koly, myslíme na ně, když vstáváme, i když usínáme. Stavíme je, jezdíme na nich, mluvíme o nich. Kolo je součástí našich životů! A jsme i maximalisté – pokud nás něco někdy uspokojilo, tak jen XTR či XX1, nejlehčí komponenty, nejpokročilejší technologie, karbon, titan, dokonalé nastavení odpružení.

řemeslo je základ

Pořád jsme ale řemeslníky a ruční práce nás fascinuje – z beztvarého materiálu vytvořit funkční a estetický šperk jen s pomocí toho, co se vejde do několika místností naší dílny. Svaťa má na to průmyslovou školu s oborem strojírenství a také pracovní minulost, Richard je řemeslníkem od dětství. Takže technické myšlení a nadání máme v sobě.

Stavět rámy to je permanentní dobrodružství. Chceme, aby každý rám byl svým způsobem unikátní. Neustále hledáme cestu, jak dosáhnout cíle, jak nastavit stroje, jak spojit trubky v rám.

Motivace

Rychle jsme se dali na „karbonovou dráhu“. Karbon je alchymie, možností a variací je nespočet. Ale výsledek je dechberoucí. A to je to, co nás motivuje – nápad, testování, pochopení a tvorba dosud nepoznaného. Tím nemáme šanci sklouznout do stereotypu. Neustále nás něco nového napadá. Tak udržujeme naše nadšení z práce na nejvyšší úrovni.

Spolupráce

Bez mnoha lidí kolem by to ale nešlo. Proto spolupracujeme například s Vysokou školou báňskou v Ostravě nebo se společností, která je světovým lídrem ve vývoji softwaru pro výpočty metodou výpočtů konečných prvků. Cenné informace ohledně kompozitů získáváme také od společnosti vyrábějící karbonové díly pro motorsport.