Vyhledat
  • RicharDD

PIETRO GRAFF

Aktualizace: dub 6

It is always, with a bit of exaggeration, very exciting to start a new project! Therefore, we can present the first PIETRO’s Gravel bike! In addition, it is for our friend Michal, who is very close to PIETRO. That's why we will try to make him an exclusive bike.

Why the GRAFF?

1) It is GRAvel.

2) Personally I love two same letters at the end of words - FIXX, GRAFF...

3) It will be built partially from carbon. And GRAFit also means carbon.

4) The Ferrari brand had a ground-breaking all-wheel-drive model marked FF 😊 What can you look forward to?


We would like to step forward with construction quality further with this frame. Our plan is to create welded and soldered frame from Columbus HSS and Columbus Life tubeset. Seat tube will be supplemented by a carbon one which we wind up from carbon fibers. The seat post will be mounted from above. Head tube will be alleviated by milling and fulfilled with a composite liner glued inside the tube. All carbon components will be made in our workshop.

All cables will be lead inside the frame, because it is not just elegant, but also much easier to paint. Overall it's better to spend more time by soldering, rather than much more time in the paint shop!

Michal has invested a lot of money in components, so it will be a great pleasure to build this bike! Columbus Futura Gravel carbon fork, wireless electric SRAM ASX 1x12 set, Reynolds carbon wheels … wow! SvaŤa is starting to thrill...;o)


We had quite a lot of work with geometry. Michal underwent a bike-fitting and the results surprised us because it meant quite "radical" geometry. In the end, after the discussion, we made a few changes and now it looks really well. Actually, Michal doesn’t want a bike with a totally different feeling than is his present road bike. So we lengthened and widened the rear end a bit and modified the trail.


The design is still open and we will see what Michal chooses in the end. Most probably it will be built on the colour design of his bike-shoes and helmet which Michal already has bought for this bike. Stay tuned!Je vždy, s trochou nadsázky, vzrušující začínat nový projekt! A tohle je první gravel bike PIETRO! Navíc je pro našeho kamaráda Michala, který má k PIETRU blízko. Už proto se budeme snažit vyrobit mu exkluzivní kolo 😊. Proč GRAFF?

1) Je to GRAvel.

2) Já osobně mám rád dvě stejná písmena na konci slov - FIXX, GRAFF..

3) Bude v něm také něco z uhlíku. A i GRAFit je přeci uhlík.

4) Ferrari mělo přelomový čtyřkolkový model s označením FF 😊 Na co se můžete těšit?


Tímto rámem bychom chtěli postoupit s kvalitou stavby dál než doposud. Plánujeme svařovaný a letovaný rám z trubek Columbus HSS a Columbus Life, doplněný o karbonovou sedlovou trubku (navinutou technologií filament winding), která bude nahrazovat i sedlovku. Samotná "sedlovka" bude jen krátká, nasazovaná na sedlovou trubku shora. V hlavové trubce bude frézováno odlehčení vyplněné karbonovou vložkou vlepenou dovnitř trubky. Oba karbonové komponenty budou vyrobeny v naší dílně. Všechna vedení povedeme vnitřkem, protože to je nejen elegantní, ale i mnohem snazší na lakování. V celku je lepší strávit trochu času při letování než pak mnohem více v lakovně! Michal investoval nemálo peněz do komponentů, takže to bude radost stavět! Vidlice Columbus Futura Gravel, bezdrátová, elektrická sada SRAM ASX 1X12, karbonová kola Reynolds… wow! SvaŤovi už se sbíhají sliny... ;o) S geometrií jsme měli více práce. Michal si nechal udělat bike-fitting, jehož výsledky mě překvapily, protože by znamenaly dost "radikální" geometrii. Nakonec jsme ji po diskusi umírnili a vypadá dobře. Michal nechtěl stroj, na kterém by se cítil výrazně jinak, než na své dosavadní silničce. Takže jsme trochu prodloužili a rozšířili zadní stavbu a upravili trail. Design je zatím otevřený, uvidíme, co si Michal nakonec vybere. Zřejmě ale budeme vycházet z barevného provedení treter a přilby, které si už Michal opatřil speciálně pro tohle kolo. Stay tuned!

152 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

FuseON